ALPH neboli Active Live Passive House je zkratka pro nadčasovou stavbu pasivního standardu

Pro koho je určenVýhody & benefity

Pro koho je systém ALPH určen

Pro každého, kdo hledá jednoduché, variabilní a kvalitní řešení pro stavbu pasivního domu. ALPH přináší  zdravé a bezpečné bydlení i nejmodernější technologie. To vše nejen s ohledem k životnímu prostředí, ale také v souladu s feng-shui.

Individuální výstavba

 Bydlete rychle, kvalitně a ekologicky – ve vlastním.

Útulné zázemí, dostatek světla a božský klid. Vysněné bydlení nemusí být otázkou vzdálené budoucnosti. Jde to i rychleji a snadno. Bez starostí se zedníky i hlukem obtěžující sousedy. Výstavba je jednoduchá jako lego. Rychlá a přitom precizní. Jedno podlaží domu ALPH je otázkou jednoho dne práce.

Pasivní domy z panelů ALPH šetrně zapadnou do okolní krajiny a své minimalistické kouzlo si uchovají po několik generací. Nabízí zdravé a bezpečné bydlení se standardy pasivního domu. Maximálně zužitkují energii ze slunce a teplo vyzařované spotřebiči i lidmi. Zajistí perfektní akustiku, statiku i vzduchotěsnost. A vytvoří domov, ve kterém se bude dobře dýchat vám i vašim dětem.

Stavební firmy

Ušetřete na stavbě i stavebním personálu

Nedovolte, aby vám pracovní harmonogram určovalo počasí. Jednotlivé panely ALPH vznikají v naší výrobě. Na stavbu tak můžou být dovezeny až v momentě realizace, kdy se instalují na základovou desku. Rychlá a efektivní montáž na stavbě snižuje náklady a umožňuje řešit detaily nezbytné pro splnění podmínek velmi nízkoenergetických a pasivních staveb. Minimalizace mokrého procesu zároveň zaručí mnohem větší rozměrovou přesnost.

Nabízíme jednotlivé prefabrikované díly pro vaši výstavbu nebo dodávku konstrukce i s montáží. Stavby je možné navrhnout podle vašich vlastních představ a za výhodnější ceny.

Architekti & projektanti

Dejte svým projektům pevné obrysy.

Hledáte optimální řešení, jak převést návrh do reality? Rychle a jednoduše s materiálem, co nezevšední? Beton je výhodná alternativa ke dřevu i klasickým zděným technologiím. Minimalistický vzhledem a nenahraditelný funkcemi, dokonce natolik, že s přehledem projde i přísnými standardy pasivních domů. 

Vyrobíme plošné prefabrikované díly přesně podle vašich návrhů. S těmi nejnovějšími technologiemi na trhu. Dlouhodobé spolupráce si ceníme. Nabízíme zajímavý motivační systém a další benefity.

Jak vypadá výroba a stavba

K výrobě panelů používáme speciální „rychlý chytrý beton“ neboli Quick Clever Concrete, který splňuje normu ČSN EN 206. Jde o vysoce tekutý beton s výhodami tradičně vibrovaného a samozhutnitelného betonu. Hotové panely se zabudovanou tepelnou izolací a rozvody pro instalace se následně dokončují – rámy pro okna a dveře, výplň spárů mezi bloky a hrubá omítka.

Pak už to jde ráz na ráz. Během několika dnů. Na základovou desku se montují jednotlivé prefabrikované díly. Stěny se spojí ocelovými šrouby a zalijí betonovou zálivkou. Pak přichází na řadu stropní desky, schodiště, montáž druhého podlaží a dokončení hrubé stavby (elektroinstalace, topení, voda a odpady). Po osazení výplní do okenních a dveřních otvorů a zastřešení domu jsou provedeny vnitřní a vnější omítky. Pak už jen vymalovat, zařídit – a můžete se stěhovat.

Výroba panelů v Hulíně

Projekce domů ALPH

Proč ALPH

Splňuje chystanou legislativu pro kolaudaci

V následujících letech vstoupí v platnost nová legislativa, která vyžaduje přísná pravidla energetické náročnosti domu.

Typové domy pro vaši inspiraci

Sníte o novém bydlení, ale nemáte jasnou představu o tom, jak by měl vypadat? Nabízíme několik typových domů ALPH, které vám dodají inspiraci.

Unikátní technologie

K výrobě plošných dílů používáme speciální „rychlý chytrý beton“ neboli Quick Clever Concrete, který splňuje normu ČSN EN 206.

Dům, který roste s vámi

Stavění se systémem ALPH je opravdu variabilní a přizpůsobí se vám jak při samotné výstavbě, tak v případě potřeby dům v budoucnu rozšířit.

Chytrá investice do budoucnosti

S domem ALPH zapomenete na dřívější obavy a stres z účtů za energie. Náklady na bydlení jsou výrazně nižší a vy dlouhodobě ušetříte na nákladech na bydlení.

Dotaženo do dokonalosti na vlastních projektech

Naše domy jsme technicky vyšperkovali k dokonalosti. Díky dlouhodobým měřením všech dostupných hodnot máme k dipozici reálná data. 

Spolupráce a poradenství s vašim projektem

Nabízíme možnost informativní schůzky a následné spolupráce s našimi projektanty. Dům je možné uzpůsobit zcela k individuálním představám a požadavkům.

Sestavení hrubé stavby během několika dnů

Sestavení hrubé stavby domu trvá jen několik dní. Přesvědčte se sami, jak rychle lze dům ALPH postavit na našem videu.

Symbolika loga ALPH

Logo ALPH vychází ze symboliky 4 elementů (slunce, voda, vzduch, země) využitých k přeměně energie v pasivním domě.
Tyto elementy se vzájemně prolínají a ikonicky z nich vystupuje silueta domu.

Nenechte si ujít informace o nových projektech a akcích.
Přihlašte se k odběru novinek.

Máte zájem? Sjednejte si schůzku nebo prohlídku.

Chcete vědět víc?

Váháte, zajímají vás další detaily, anebo máte nějaké specifické přání? Proberme to osobně. Anebo si rovnou rezervujte prohlídku vzorového pasivního domu ve Zlíně na Kudlově.

S čím vám pomůžeme?:

  • s celým projektem od A do Z
  • s efektivním využitím finančních prostředků na stavbu nebo rekonstrukci
  • s volbou stavebního materiálu, oken i technologií (řízené větrání, zdroj tepla, vytápění)
  • neztratit se v legislativním labyrintu
  • potřebnou dokumentací pro získání dotace Nová zelená úsporám
  • snížit spotřebu energie na minimum
  • mít domov podle nejnovějších standardů

 

 

 

Napište nám