Typové domy

ALPH 102

Cena  hrubé uzavřené stavby od 3 930 000 Kč

Zastavěná plocha 129 m² (+ 52 m² terasa)

Hrubá
uzavřená stavba:
4 200 000 Kč
Na klíč:
8 280 000 Kč
Více informací

ALPH 190

Cena  hrubé uzavřené stavby od 5 670 000 Kč

Zastavěná plocha 262 m² (+ krytá terasa 15,5 m² a terasa 38 m²)
Hrubá
uzavřená stavba:
4 715 000 Kč
Na klíč:
9 380 000 Kč
Více informací

ALPH 86

Cena  hrubé uzavřené stavby od 3 911 000 Kč

Zastavěná plocha 62 m²

Hrubá
uzavřená stavba:
3 500 000 Kč
Na klíč:
7 015 000 Kč
Více informací

ALPH 133

Cena  hrubé uzavřené stavby od 4 400 000 Kč

Zastavěná plocha 85 m²
Hrubá
uzavřená stavba:
3 910 000 Kč
Na klíč:
7 800 000 Kč
Více informací

ALPH 106

Cena  hrubé uzavřené stavby od 4 040 000 Kč

Zastavěná plocha 128 m² (+ 33 m² terasa)
Hrubá
uzavřená stavba:
4 025 000 Kč
Na klíč:
7 935 000 Kč
Více informací

ALPH 2100

Cena  hrubé uzavřené stavby od 
7 464 000 Kč

Zastavěná plocha 137 m² (+ 22 m² terasy)
Hrubá
uzavřená stavba:
4 025 000 Kč
Na klíč:
7 935 000 Kč
Více informací

ALPH 279 BD

Zastavěná plocha 128 m² (+ 33 m² terasa)

Hrubá
uzavřená stavba:
4 025 000 Kč
Na klíč:
7 935 000 Kč
Více informací

ALPH 167

Zastavěná plocha 242 m² (+ 44 m² + 80 m² terasy)
Hrubá
uzavřená stavba:
3 266 000 Kč
Na klíč:
6 555 000 Kč
Více informací

Jak vypadá příprava projektu?

Jak vypadá výroba a stavba

K výrobě panelů používáme speciální „rychlý chytrý beton“ neboli Quick Clever Concrete, který splňuje normu ČSN EN 206. Jde o vysoce tekutý beton s výhodami tradičně vibrovaného a samozhutnitelného betonu. Hotové panely se zabudovanou tepelnou izolací a rozvody pro instalace se následně dokončují – rámy pro okna a dveře, výplň spárů mezi bloky a hrubá omítka.

Pak už to jde ráz na ráz. Během několika dnů. Na základovou desku se montují jednotlivé prefabrikované díly. Stěny se spojí ocelovými šrouby a zalijí betonovou zálivkou. Pak přichází na řadu stropní desky, schodiště, montáž druhého podlaží a dokončení hrubé stavby (elektroinstalace, topení, voda a odpady). Po osazení výplní do okenních a dveřních otvorů a zastřešení domu jsou provedeny vnitřní a vnější omítky. Pak už jen vymalovat, zařídit – a můžete se stěhovat.

Technologie

Výměna vzduchu

Přirozeným větráním se ztrácí až 90% tepla. Nucená výměna vzduchu doplněná o rekuperaci tepla tento problém nemá. Čerstvý vzduch přicházející do místností je ohříván vzduchem, který z místnosti odchází. Výměna vzduchu současně zabraňuje vzniku plísní a množení bakterií. Soustava je vybavena filtry, které zachycují prach a pyly, takže bydlení je velmi vhodné pro astmatiky, alergiky a děti. Čidla v místnostech automaticky plynule zvyšují otáčky podle hladiny CO2 ve vzduchu.

Výroba elektřiny

Energetická soustava domu je řešena hybridním fotovoltaickým systémem 2.generace, umístěným na střeše, který dokáže využít veškerou vyrobenou elektrickou energii pro okamžitou spotřebu pro osvětlení, napájení spotřebičů, ohřev užitkové vody nebo akumulaci do instalovaného akumulátoru pro pozdější využití. Systém je inteligentně řízen a dokáže v případě větší spotřeby energie automaticky odebírat elektřinu ze sítě.

Topení a chlazení

Hledáte moderní, ekologické a úsporné způsoby vytápění nebo chlazení? Pomůžeme vám s volbou vhodných technologií a jejich variant. Energie ze země, vody či vzduchu je zdarma – a bez omezení. Instalací tepelného čerpadla, které je napojeno na podlahové vytápění nebo velkoplošné radiátory, klesá energetická náročnost domu až o 80 %.

Šetření s vodou

I když žijeme v Evropě, která je považována za oblast s dostatečnými zdroji vody, přibylo za posledních 30 let dramaticky období sucha, jež jsou také čím dál intenzivnější. Nezbytnost zachování přírodních zdrojů budoucím pokolením znamená rozumné čerpání přírodních zdrojů, které nepřesahují možnosti jejich přirozené obnovy a náhrady. Naše domy vybavujeme systémem umožňujícím další využití dešťové vody na zálivku a splachování WC. Snižujeme tak spotřebu vody v domácnosti na minimum a šetříme jak přírodu, tak vaši kapsu.

O pasivním domě

Bydlení v pasivním domě

Život v pasivním domě neznamená pouze úsporu nákladů na vytápění, ale můžete také počítat s tím, že se zbavíte většiny svých zdravotních problémů. Zařízení, které pracuje i v noci, filtruje vzduch a tím ho zbavuje škodlivých nečistot a prachu.

Díky tomu, že stroj přivede vždy přesně tolik vzduchu, kolik potřebujete, se nemusíte bát plísní, které tak často trápí obyvatele rekonstruovaných panelových domů. Uvnitř domu dýcháte pouze čerstvý vzduch.

Pasivní dům má spoustu výhod:
- vyšší komfort života
- extrémně nízké náklady na vytápění
- stálý přívod čerstvého vzduchu
- netvoří se průvan
- vysoká tepelná pohoda v místnosti
- příjemné teploty v zimě i v létě

Architektura a feng-shui

Existují pravidla. My je dodržujeme. Šikovní architekti se snaží, aby to fungovalo a také se na to dalo dívat. Dlouhé hodiny prodebatovali naši technici, poradci feng-shui, architekti a projektanti nad každým detailem.

Důležité je nezničit krajinný ráz. Pokud jsou v sousedství domy s rovnou střechu, postavme je tam také. Pokud jsou tam sedlové střechy, zachovejme stejné úhly. Pokud se chystáte toto pravidlo porušit, raději vyměňte pozemek. Jinak to bude vás i vaše sousedy celý život štvát.

Naši architekti navrhnou takové řešení, které nenaruší ráz krajiny, projektanti nakreslí a spočítají konstrukce tak, aby vyhovovaly požadovanému standardu.

Některá řešení jsou dražší než jiná. Některé plochy se hůře izolují. Příliš členitý dům se nemusí vejít do limitů pasivního domu a tím získat dotaci. Ale od toho jsou tady naši odborníci, aby všechno předem posoudili a připravili pro vás dům podle našich pravidel a vašich představ.

Čerstvý vzduch

Podmínkou pasivního domu je nucená výměna vzduchu.

Nevětráním člověk produkuje jedovatý CO2. Zdravotní limit pro CO2 v místnostech je 1.5%. Vyšší koncentrace CO2 je signalizována bolestmi hlavy, únavou a špatnou náladou.

Výměna vzduchu je životně důležitá. Má vliv nejen na okamžitou kvalitu života, ale také na dlouhodobé zdraví a délku života.

Slunce

Víte, kdy se plní čekárny u psychiatrů? Když třetí týden po sobě nevysvitlo slunce. Stává se to téměř každou zimu. Přístup ke slunci nepotřebuje jen dům, aby energii využil, potřebujeme ji hlavně my sami. Pro každý dům se dělají individuální výpočty a simulace, které optimalizují natočení domu a jeho nasvícení a zastínění v průběhu dne. Na jižní straně získáme největší světlo a teplo ze zdroje, který nás nic nestojí. Ze slunce. Na severním svahu naopak mohou projektanti zmenšit okna tak, abyste tuto energii nenechali uniknout bez užitku. Vše spolu musí vzájemně fungovat. Podle pravidel.

Teplo

Teplo je energie – pohyb molekul. Čím rychleji se molekuly pohybují, tím větší je teplo. Teplota je mírou, jak rychle se molekuly pohybují. Teplo se nepozorovaně šíří všemi směry do okolí. Pokud je něco horké, vždy to předává teplo svému okolí, zahřívá ho a samo se ochlazuje. A tak fungují i naše domy. Získané teplo se snažíme akumulovat a později předávat do okolí.

Strategie

Občas máme na výrobce nebo subdodavatele takové nároky, že nám nechtějí vyjít vstříc a říkají “to nejde”. To nám vždy dodá energii to vyřešit.

Inovace jsou pro nás nutností, které nás odlišují od ostatních.
(c) 2023 NWT a.s.
Webdesign by NWT Marketing
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
menu-circlecross-circle